Fakulteta za elektrotehniko, računalništvo in informatiko Laboratorij za sistemsko programsko opremo Univerza v Mariboru

Novice - arhiv

10. 6. 2014
Ekipa RTV Slovenija z novinarko Saško Jazbec je na Univerzitetnem rehabilitacijskem inštitutu Soča v Ljubljani snemala reportažo za regionalno oddajo TELE M. O sistemu nemotečih senzorskih naprav, ki je bil razvit v kompetenčnem centru Biomedicinska tehnika in je za spremljanje funkcionalnega zdravja nameščen v Domu Iris v Soči, so spregovorili prof. dr. Imre Cikajlo (URI Soča), prof. dr. Damjan Zazula (Laboratorij za sistemsko programsko opremo, Maribor) in doc. dr. Nika Goljar (URI Soča). Oddaja bila na sporedu 16. 7. 2014.
26. 5. 2014
Na 11. nanotehnološkem dnevu v Ljubljani je 9. maja 2014 prof. dr. Aleš Holobar govoril o komunikaciji človek-stroj. Novinarka RTV Slovenija Saška Jazbec je opazila njegov prispevek in organizirala snemanje raziskovalnih dosežkov v Laboratoriju za sistemsko programsko opremo. Prikazali smo računalniško orodje za dekompozicijo in analizo mišičnih signalov (EMG) ter senzorske naprave in postopke za nemoteče merjenje parametrov funkcionalnega zdravja v domačem bivalnem okolju. Informacija je objavljena na spletu:
20. 3. 2014
Konferenca ROSUS 2014 se je uspešno zaključila. Fotografije konference so na voljo.
20.1 2014
Oblikovali in vzpostavili smo nove laboratorijske spletne strani. Poslej so dosegljive tudi na naslovu http://lspo.uni-mb.si.
20. 12. 2013
Izdan je bil razpis za prispevke na konferenci ROSUS 2014 ("Call for papers").
22. 9. 2013
Profesor dr. Damjan Zazula je v Tehniškem muzeju Slovenije imel predstavitev z naslovom: "Moderna tehnologija omogoča spremljanje našega zdravstvenega stanja noč in dan kar doma".
11. 4. 2013
Ekipa Beezinga, katere član je tudi naš sodelavec Jernej Škrabec je zmagala na slovenskem tekmovanu Imagine Cup.
3. 4. 2013
Zagovor doktorata sodelavca Sebastijana Špragerja.
21. 3. 2013
Konferenca ROSUS 2013 je zaključena. Fotografije konference so na voljo.
23. 2. 2013
Vabljeni na konfereco ROSUS 2013.